Paslanmaz Sac Hakkında Bilgi

Paslanmaz Sac Hakkında Bilgi

Paslanmaz saclar arasında çeliğin kalitesi 310’dur ve bu da aşırı yüksek ısı ve sıcaklığa sahip ortamlarda en yüksek direnci gösterir. Krom ve nikel alaşımları, çeliğin aşırı yüksek sıcaklık ortamlarında bile pas önleyici özelliklere sahip olmasını sağlayabilen 310 yüksek kaliteli paslanmaz sac bileşimini oluşturur. 310 kalite paslanmaz çelik son derece yüksek ısı direncine sahiptir ve yapısı 1100 derecelik bir sıcaklıkta bile sürekli kullanım için uygundur ve paslanmaz sac

Yüksek sıcaklık koşullarında dünyada ilk tercih olan 3 farklı tipte 310 yüksek kaliteli paslanmaz çelik vardır. Bu çelikler (310, 310 S ve 310 H olarak adlandırılır) arasındaki fark, içeriklerindeki karbon içeriğidir. 310 paslanmaz çeliğin karbon oranı% 0.25’in altında, 310 S paslanmaz sac karbon oranı% 0.08’in altında ve 310 H paslanmaz çeliğinin karbon oranı% 0.04 ila% 0.1 arasındadır.

310 gruptaki karbon oranı ile birbirinden ayrılan çelik içeriğindeki karbon içeriği arttıkça, kaynak sırasında korozyon direnci azalır ve karbürlerin görünümü artar. Malzemenin karbon (C) içeriği arttıkça, malzemenin korozyon direnci azalır ve malzemenin kaynaklanabilirliği azalır.

Kaliteli

310 yüksek kaliteli paslanmaz çelik malzeme üretmenin amacı verimliliği ve yüksek sıcaklık deformasyonunu kaybetmeden çalışmaya devam etmektir. Çalışma sıcaklığı 1100 dereceye kadar yükselse bile çalışma koşullarına dayanabilir. Paslanmaz sac fiyatları uygundur. Bu şekilde, yüksek ısı direncine sahip çelik üretme ve üretme kabiliyeti, çelik bileşiminin eşit dağılımına bağlıdır. Yetersiz homojenlik, korozyon direncini de bozabilir. Bu noktada, dikkatli ve düzgün bir şekilde üretilmeyen 310 kalite paslanmaz çeliğin sıcaklık direncinden yeterli performans elde edilemez.

Paslanmaz Çelik

310 kalite paslanmaz çeliğin çok güçlü sıcaklık özelliklerine sahip olduğu ve yüksek sıcaklıklarda bile korozyon direncini koruyabildiği görülebilir. Uygun paslanmaz sac fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Çeliğin korozyon olmadan sürekli çalıştırılabileceği maksimum sıcaklığın 1100 derece olduğu belirlenmiştir.

Mekanik Özellikler

Yüksek ısıya dayanıklı işleme koşullarına sahip 310 yüksek kaliteli paslanmaz sac fiyatları oldukça uygundur ve mekanik özelliklerini 1100 dereceye kadar korumaya devam ediyor. Paslanmaz sac 310s geçme eğilimi ortalamanın biraz altındadır, ancak kalıplama için uygun olmamakla birlikte, yeterli yumuşatma uygulanırsa, dövülmesi daha kolaydır.

Kaynak Kapasitesi

Kaynaklanabilirlik açısından, kalite paslanmaz sac 310s iyi korozyon direncine sahiptir. En iyi kaynaklanabilirlik standartlarını sağlamak için, en düşük karbon içeriğine sahip 310 H arzu edilir. 310 çeşit yüksek kaliteli paslanmaz çeliği işlemek için yumuşatma teknolojisine ihtiyaç vardır.

310 Paslanmaz Çelik Uygulama

310 yüksek kaliteli paslanmaz çelik, aşırı yüksek sıcaklık koşullarında çalışan ortamlar için uygun bir malzemedir. Kimya ve mekanik endüstrileri bu alanda en çok tercih edilen 310 yüksek kaliteli çeliklerdir. Ayrıca cam ve cam imalatında ve çeşitli ekipmanlarda kullanılır. Bu yüksek kaliteli paslanmaz çeliğin yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biri de madenler, fırınlar ve fırınlardır.

Buna ek olarak, 310 yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmış alüminyum ve bronz kalıpların üretimi, çalışma koşulları altında korozyon olmadan çalışmayı sağlar. Bu noktada, paslanmaz sac 310s faydalananlara özel mesaj, çalışma ortamındaki sıcaklığın 1100 dereceyi aşmayacağıdır. Çeliğin korozyon direnci artık bu seviyeden daha yüksek olmayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir